Dieta online – jaką wybrać ?

Wiosna to dobry moment jeśli chodzi o rozpoczęcie odchudzania. Jeśli myślimy o formie na lato to jest to właściwie ostatni dzwonek. Każdy chciałby pochwalić się na plaży płaskim brzuchem czy zgrabną sylwetką. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Chcielibyśmy zaimponować innym. Pokazać, że daliśmy radę albo po prostu lepiej i zdrowiej czuć się we własnym ciele.

Dużo wskazuje na to, że pod koniec maja siłownie zostaną otwarte na dobre. Może to być dla Was dobry bodziec, żeby wziąć się za siebie na poważnie. Oczywiście jeśli ktoś był zmotywowany to na pewno znalazł sposób na aktywność już wcześniej pomimo zamkniętych siłowni.

Niezależnie od tego czy już trenujesz czy planujesz dopiero wrócić potrzebna Ci będzie do sukcesu dieta. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem dla początkujących będzie dieta online. Dlaczego ? Co to w ogóle oznacza ? Wszystko w dalszej części wpisu.

Dieta online – jaką wybrać ?

Taka dieta to nic innego jak plan dietetyczny na tydzień, dwa lub miesiąc układany pod nas na podstawie najczęściej ankiety czy pomiarów. Jest to plan ułożony przez dietetyka z tym wyjątkiem, że odbywa się to online. Z reguły jest to tańsze niż klasyczna wizyta w gabinecie dietetycznym. Macie dostęp do aplikacji z jadłospisem i wiele różnych udogodnień. Ja postaram się Wam przybliżyć tutaj kilka popularnych i skutecznych diet tego typu.

Dieta online - jaką wybrać ?

Bediet od Chodakowskiej – jedna z wiodących diet jeśli chodzi o diety przez internet. Sygnowana nazwiskiem popularnej trenerki. Tą dietę opisywałam Wam na blogu kiedyś w tym wpisie. Ogólnie dieta do polecenia, chociaż nie pozbawiona jest również minusów. Dużo ludzi osiągnęło dzięki niej efekty. W moim rankingu dałam jej 3 na 5 .

Dieta dobra dla osób, które mają dużą nadwagę i chcą pozbyć się tych kilogramów. Jeżeli chcesz kształtować bardziej sportową sylwetkę i masz do zrzucenia na przykład 8-10 to lepiej rzucić okiem na dietę Fabryki Siły.

Dieta online – jaką wybrać ? Fabryka Siły ?

Fabryka Siły - Plany treningowe i dietetyczne

Dużo moich koleżanek, z którymi rozmawiałam myślała, że to dieta typowo dla facetów pod siłownię. Nic bardziej mylnego. Też tak kiedyś w sumie myślałam ale postanowiłam, w końcu przetestować po namowach męża 🙂 W sumie skusiły mnie też pozytywne opinie z innych damskich blogów. Tutaj jest to bardzo fajnie opisane.

A takie efekty można wypracować na ich diecie :

Ogólnie bardzo podobał mi się ich panel diety, posiłki i cała aplikacja do obsługi diety. Fajne jest to, że mają bardzo rozbudowaną ankietę przed pobraniem diety. Wypełnienie całej ankiety zajmuje jakieś 15 min ale dzięki temu mamy dopasowaną dietę pod siebie. Jak wygląda ta ankieta możecie zobaczyć na filmiku poniżej :

Mnie udało się na ich diecie schudnąć 5 kg i duża część posiłków została na stałe w moim jadłospisie. Ogólnie diecie z Fabryki Siły daję 4/5

Dieta online – jaką wybrać ? Inne opcje ?

Jest jeszcze opcja gotowych jadłospisów. Co to oznacza ?

Możemy sobie kupić gotowy jadłospis na przykład na tydzień jeśli wiemy jaką kaloryczność potrzebujemy do schudnięcia. Jak to policzyć ? Możecie użyć kalkulatora tutaj link.

Powiedzmy, że wyszedł nam wynik 1800 kcal. W takim razie musimy poszukać Jadłospisu dla kobiet 1800 kcal. Ja kiedyś testowałam taki – Jadłospis dla kobiet 1800 kcal.

Dieta online - jaką wybrać ?

Za niecałe 10 zł mamy jadłospis na 7 dni. 4 posiłki dziennie w sumie 28 przepisów. Fajna opcja jeśli macie już swoją aktywność, a potrzebujecie tylko policzonej diety. 10 zł to nie dużo, a dostajemy gotowca na cały tydzień. Policzone makro i kaloryczność całego tygodnia w każdym posiłku. Reasumując ktoś zrobił już całą robotę za nas 🙂

Wybór diety czy jadłospisu należy do Was. Polecam zagłębić się w temat i poczytać odnośniki czy obejrzeć filmiki z wpisu. Na pewno wybierzecie odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

 


1 komentarz

Czy można jeść chleb na diecie odchudzającej? - Skuteczne odchudzanie - Pokonaj Nadwagę · 28 marca, 2022 o 10:48 am

[…] pytanie bardzo często pojawia się jeśli chodzi o osoby przechodzące na dietę. Ogólnie zarówno pieczywo jak i ziemniaki są owiane zła sławą jeśli chodzi o odchudzanie. […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *