Kanapki na diecie ? Jak je zrobić ?

Dużo ludzi nabiera się na mit „kanapki na diecie ? zrezygnuj z nich”. Prawda jest taka, że nie sama kanapka jest problemem lecz składniki, z których ją przygotowujemy. Oczywiście głównym błędem jest źle dobrane pieczywo. Bardzo często sięgamy bo białe, wysokoprzetworzone. Niech Was nie zwiedzie ciemne pieczywo w sklepach bo też nie każde jest dietetyczne. Jak w wielu przypadkach powinniśmy sprawdzać skład. Często jest tak, że jest to białe pieczywo barwione np. karmelem. Dlatego najlepiej sięgać po orkiszowe albo naprawdę pełnoziarniste pieczywo. Większość tych informacji znajdziecie na opakowaniu. Drugim wyjściem jest również pieczenie własnego chleba.

Kanapki na diecie ? pieczywo

Dla wielu pieczenie własnego chleba wydaje się ponad ich siły ale spróbujcie chociaż dwa razy i zobaczycie, że można zrobić sobie pieczywo na cały tydzień wystarczy zdobyć fajny przepis.

Możecie na przykład robić własny orkiszowy chleb na zakwasie – tutaj przepis , albo nieco prostszy chleb z siemienia lnianego z orzechami. Oczywiście nie każdy od razu musi piec własny chleb. Teraz w każdym dyskoncie jeśli trochę poczytamy składy to znajdziemy dobre pieczywo. Więc nie chcesz piec chleba to znajdź sobie jakiś dobry w sklepie.

Kanapki na diecie ? dodatki

O ile pieczywo w ostateczności może być białe to dodatki do kanapek na diecie są fundamentem. Bardzo często nie tyle zdradliwe jest dla nas pieczywo co właśnie dodatki. Zaczynając od wysokoprzetworzonej wędliny, złego rodzaju tłuszczu, braku warzyw, kończąc na majonezach i innych sosach pełnych cukru.

Poniżej przykład niezdrowej kanapki :

Kanapki na diecie ? Jak je zrobić ?

Białe pieczywo, niskiej jakości tłuszcz do smarowania, wysokoprzetworzona wędlina lub ser. Ta kanapka nie ma nic wspólnego zdrowym odżywianiem.

A teraz najprostsza dietetyczna kanapka

Kanapki na diecie ?

Pełnoziarnisty chleb, wędlina z indyka, ogórek kiszony , liście rukoli i masło powyżej 82 % tłuszczu.

Jak widać również bardzo prosta kanapka ale o ile zdrowsza. Oczywiście takich wariacji jest bardzo dużo. Przy przygotowaniu zdrowych kanapek trzeba tylko trochę chęci , ale nie za dużo 🙂 A Ty jak chcesz, żeby wyglądała Twoja dietetyczna kanapka ?

Kanapki na diecie ? Jak je zrobić ?

Podsumowując :

  1. Wybieraj zdrowe pełnoziarniste i nisko – przetworzone pieczywo.
  2. Do kanapek używaj zdrowych tłuszczy, masło powyżej 82 % , awocado , oliwki.
  3. Zawsze dodawaj warzywa przynajmniej symbolicznie.
  4. Pamiętaj o zdrowych źródłach białka – jajko, wędlina z indyka, hummus warzywny.
  5. Unikaj gotowych sosów, jeśli już po nie sięgasz to wybieraj takie bez cukru albo rób swoje.

Jeśli szukasz gotowych pomysłów na dietetyczne kanapki to zajrzyj tutaj :

Pomysł na dietetyczne kanapki

Zdrowa kanapka

Inny temat śniadaniowy, niekoniecznie o kanapkach znajdziesz tutaj na moim blogu – dietetyczne śniadanie jak powinno wyglądać ?

 


1 komentarz

Czy można jeść chleb na diecie odchudzającej? - Skuteczne odchudzanie - Pokonaj Nadwagę · 28 marca, 2022 o 10:49 am

[…] jest wybierać do swoich kanapek ciemne pieczywo. Chociaż jeśli preferujecie żytnie to również można go używać. Tak […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *