Czy można jeść chleb na diecie odchudzającej?

To pytanie bardzo często pojawia się jeśli chodzi o osoby przechodzące na dietę. Ogólnie zarówno pieczywo jak i ziemniaki są owiane zła sławą jeśli chodzi o odchudzanie. Tyjemy tak naprawdę od zwiększonej ilości kalorii, a nie konkretnych produktów. Bardziej chodzi tutaj o ilość, a nie o typ produktu. Możemy w ogóle nie jeść pieczywa czy ziemniaków ale jak będziemy jeść za dużo na przykład ryżu czy makaronu to nie schudniemy.

Pamiętaj ! Chudniemy jedząc poniżej zera kalorycznego , a nie od nie jedzenia chleba. 

Oczywiście mogą być osoby uczulone na gluten albo mające jakieś jednostki chorobowe. Ten wpis jednak kierujemy do osób zdrowych.

Jak obliczyć kaloryczność danego posiłku możesz przeczytać tutaj.

Dobrze jest wybierać do swoich kanapek ciemne pieczywo. Chociaż jeśli preferujecie żytnie to również można go używać. Tak naprawdę istotne jest również to co dodajemy do naszych kanapek. Wszelkiego rodzaju sosy czy majonezy zdecydowanie podniosą kaloryczność kanapki.

Lepiej zrobić sobie np własny sos czosnkowy albo używać ketchupu bez cukru.

Czy można jeść chleb na diecie odchudzającej?

Czy można jeść chleb na diecie odchudzającej?

Pamiętaj ! Jedząc poniżej swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego będziesz chudła nawet jedząc kanapki. Trzeba to oczywiście kontrolować. 

Fajnie będzie jeśli nasze kanapki będą składać się ze zdrowych składników. Pomysły na takie kanapki możesz znaleźć na przykład tutaj.

Nie umiesz wyliczyć bilansu kalorycznego ? Nie chce Ci się tego robić ?

Załóżmy, ze chcesz w miarę normalnie się odżywiać i schudnąć. Nie chcesz tego liczyć potrzebujesz menu, które będzie dostosowane do Ciebie. Taką opcją zdecydowanie będzie dieta z Fabryki Siły .

Dostaniesz plan dietetyczny ułożony pod Ciebie , a w menu na pewno znajdziesz pyszne kanapki i nie tylko. Ja testowałam ich dietę i naprawdę duża cześć jedzenia jest po domowemu. Zresztą jak wygląda jedzenie na diecie redukcyjnej z Fabryki Siły możecie zobaczyć tutaj.

Czy można jeść chleb na diecie odchudzającej?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *