Aktywność w domu. Jak ćwiczyć?

Skuteczna dieta + aktywność to klucz do sukcesu jeśli chodzi o odchudzanie. Połączenie tych dwóch elementów gwarantuje nam sukces. Dzisiaj skupimy się na aktywności fizycznej. Dużo osób, szczególnie takich z dużą nadwagą wstydzi się trenować przy innych. Unikają siłowni czy treningu na świeżym powietrzu. Ja uważam, że warto przełamać bariery i wybrać się na siłownię. Wierzcie mi nikt tam Was nie będzie wyśmiewał czy wytykał palcami. Raczej ludzie okażą Wam wsparcie. Nie mniej jednak są osoby, które nie zdecydują się wybrać na siłownię.

Nic straconego możecie przecież ćwiczyć w domu, mieszkaniu i to nawet siłowo. Mając trochę przestrzeni możemy zorganizować sobie własną domową siłownię.

Jaki podstawowy sprzęt jest nam potrzebny ? 

Aktywność w domu. Jak ćwiczyć ?

Aktywność w domu. Jak ćwiczyć?

Wszystko zależy od tego jakie treningi treningi zamierzamy trenować.

Takie podstawowe wyposażenie to :

  • mata do ćwiczeń 
  • hantle 
  • gumy treningowe 

Z takim zestawem zrobisz już wszystkie treningi popularnych trenerek z Youtuba jak Agata Zając, Ewa Chodakowska i inne. Wystarczy to też żeby trenować jogę czy pilates. Jeśli chcesz zacząć się ruszać to koniecznie zobacz ich kanały bo wiele osób schudło dzięki nim trenując w domu.

Jeśli myślisz o treningu bardziej siłowym to warto było by pomyśleć o dodatkowym sprzęcie takim jak :

Taki zestaw będzie zajmował dużo miejsca ale dzięki niemu zrobisz już solidny trening siłowy bez wychodzenia z domu. Można oczywiście schować wszystko po treningu ale i tak trochę miejsca to zajmie. Ewentualnie jeśli chodzi o taki mini zestaw do treningu siłowego to dobrze zaopatrzyć się w gumy, drążek i uchwyty do pompek. To pozwoli nam zrobić ciekawy trening całego ciała oparty głównie na naszej masie.

Pamiętaj ! Wstydzisz się iść na siłownię to zacznij ćwiczyć w domu. Nie szukaj wymówek. W domu również możecie schudnąć i redukować wagę. Wystarczy trochę zaangażowania, a gotowe treningi znajdziecie w necie.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *