Jak pozbyć się cellulitu ?

Pomarańczowa skórka czyli cellulit, koszmar spędzający sen z powiek wielu kobiet. Czy możliwe jest pozbycie się go? Jak zapobiec jego powstawaniu? Jak się pozbyć cellulitu ? Co zrobić, aby nie powrócił? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, poniższy artykuł powstał właśnie z myślą o Tobie.

Jak pozbyć się cellulitu ?

Cellulit najczęściej pojawia się na udach, brzuchu, piersiach i wszystkich innych miejscach, na których skóra jest grudkowata i włóknista. Im bardziej zaawansowany stopień cellulitu nas dopadł tym trudniej się go pozbyć. Pomarańczowa skórka jest objawem nadwagi, więc aby nie dopuścić do jej powstania musimy przestrzegać diety i regularnie ćwiczyć. Pozostałymi przyczynami cellulitu jest nadmiar cukru i soli w diecie, problemy z krążeniem, przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu, nałogowe palenie papierosów.

Co jeśli stało się i musimy borykać się z wrogiem numer jeden czyli cellulitem? Nie jesteśmy na straconej pozycji, ponieważ jest wiele sposobów a pozbycie się tego problemu.

Jak pozbyć się cellulitu ?

Pierwsza rzecz to rozpoczęcie ćwiczeń, najlepiej aerobowych, które najszybciej spalają tłuszcz. Pamiętaj, że możesz ćwiczyć w domu. Nie musisz od razu kupować karnetu na siłownię. Warto również ograniczyć spożywanie soli i sodu, które to powodują zatrzymywanie się wody w organizmie.

Kolejna rzecz to oczyszczanie, do którego powstało wiele produktów sprzedawanych w aptekach. Codziennie wykonuj masaż antycellulitowy, który poprawia krążenie krwi. Podczas prysznica stosuj naprzemiennie zimną i ciepłą wodę, a ciało myj szorstką gąbką lub myjką wypustkami, które również wspomogą krążenie krwi.

Na koniec w ciało wcieraj specjalne olejki bądź żele anty cellulitowe, które dopiero po regularnym stosowaniu przynoszą widoczne efekty. Z pomarańczową skórką możemy walczyć również za pomocą naturalnych produktów.

W naszej diecie nie może zabraknąć brokułów, buraków, czarnej rzepy, zielonej herbaty, kurkumy i kopru, bowiem wszystkie te produkty pomogą pozbyć się naszego problemu.

Wyróżniamy następujące odmiany cellulitu: wodny, tłuszczowy i materacowy. Z każdym z nich możesz wygrać, stosując powyższe rady.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *