Jak ćwiczyć w domu jak masz mało miejsca ?

Ludzie dzielą się z reguły na dwa typy jeśli chodzi o trening – Ci który lubią ćwiczyć w domu oraz Ci, którzy preferują sieciówki. Zapomniałabym jeszcze o trzecim typie czyli Ci niećwiczący 😀 Jeżeli jesteś typem osoby, która preferuje trening w domu to koniecznie przeczytaj ten wpis ! Oczywiście podstawowy trening możesz zrobić w zupełności bez sprzętu. Przyjdą Ci tutaj z pomocą wirtualni trenerzy z Youtube. Jednak z czasem możesz stwierdzić , że fajnie było by pomachać hantlami albo porobić przysiady ze sztangą.

Dokładnie tak było w moim przypadku. Zaczynałam z Chodakowską, a skończyłam na treningu z ciężarami. Nawet podciąganie na drążku nie jest już takie straszne.

Niestety dużym wyzwaniem może być tutaj brak miejsca. Nie każdy posiada w swoim domu czy mieszkaniu aż tyle miejsca do treningu. W takim przypadku można pomyśleć o domowej siłowni na małej przestrzeni.

Jak ćwiczyć w domu jak masz mało miejsca ?

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w domu, nadal istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać, aby utrzymać się w formie. Oto kilka pomysłów na trening w warunkach o ograniczonej przestrzeni:

 1. Kalistenika: Ćwiczenia kalisteniczne wykorzystują własne ciało jako obciążenie, więc nie potrzebujesz dużo miejsca ani sprzętu. Pompki, przysiady, planki, wznosy nóg, oraz inne ćwiczenia kalisteniczne można wykonywać nawet na małej powierzchni podłogi.
 2. Skakanka: Skakanka to świetne ćwiczenie kardio, które można wykonywać w niewielkiej przestrzeni. Wystarczy kilka metrów wolnej przestrzeni, aby skakać na skakance.
 3. Trening interwałowy: Trening interwałowy (np. burpees, jumping jacks, mountain climbers) to skuteczny sposób na spalanie kalorii i poprawę wydolności fizycznej, a do jego wykonania potrzebujesz tylko niewielkiej przestrzeni.
 4. Drążek do podciągania: Jeśli masz możliwość zamontowania drążka do podciągania w drzwiach, może być to świetne narzędzie do treningu siłowego w domu. Podciągania to doskonałe ćwiczenie dla mięśni pleców, ramion i klatki piersiowej.
 5. Ćwiczenia z obciążeniem ciała: Możesz wykorzystać przedmioty domowe jako obciążenie do ćwiczeń, na przykład plecak z książkami lub butelki z wodą jako hantle.
 6. Yoga lub pilates: Ćwiczenia jogi lub pilates można wykonywać nawet na małej macie do ćwiczeń. Obejmują one stretching, wzmacnianie mięśni głębokich, poprawę postawy i równowagi.Jak ćwiczyć w domu jak masz mało miejsca ?Jak ćwiczyć w domu jak masz mało miejsca ?

Jak ćwiczyć w domu jak masz mało miejsca ?

Jak ćwiczyć w domu z ciężarami ?

Jeśli masz bardzo mało miejsca w mieszkaniu, warto wybrać sprzęt do ćwiczeń, który jest kompaktowy, łatwy do przechowywania i wykorzystania w ograniczonej przestrzeni. Oto kilka propozycji:

 1. Gryf 160 cm w zupełności wystarczy do treningów przysiadów czy ciągów.
 2. Obciążenia najlepiej wybrać obciążenia żeliwne bo są małe objętościowo przy jednocześnie dużej wadze.
 3. Stojaki pod gryf – najlepiej wybrać stojaki, które po skończonym treningu możemy gdzieś złożyć na bok.
 4. Gumy do ćwiczeń fajnie będą wspomagać nasz trening siłowy dodatkowymi ciężarami
 5. Hantle regulowane: Jeśli interesuje Cię trening siłowy, hantle regulowane są świetnym rozwiązaniem. Zajmują one niewiele miejsca w porównaniu do tradycyjnego zestawu hantli, ponieważ możesz regulować ich wagę i używać ich do różnych ćwiczeń.
 6. Drążek do podciągania  – zajmuje mało miejsca, a możemy na nim robić sporo ćwiczeń. Dodatkowo możesz do niego dopinać gumy i robić coś na kształt wyciągu.
 7. Kettlebell: Kettlebell to kompaktowy sprzęt do treningu siłowego, który można używać do różnych ćwiczeń, takich jak przysiady, martwy ciąg czy wznosy. Po zakończeniu treningu można go schować w kącie mieszkania.

Tak dobrany sprzęt po złożeniu nie będzie zajmował więcej niż jeden metr kwadratowy. Nie wierzysz? Przeczytaj ten artykuł – domowa siłownia na małej przestrzeni.

Zobacz również ten film :

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *