Wielofunkcyjna ławka treningowa dla kobiet

Szukając ławki treningowej dla kobiet musimy zastanowić się do czego jej będziemy potrzebować. Zdecydowanie większość z nas szuka czegoś uniwersalnego pod małe ciężary. Ławki treningowe to sprzęt dedykowany głównie dla mężczyzn więc już tańsze sprzęty spełnią oczekiwania kobiet. Mamy drobniejszą budowę i bierzemy mniejsze dźwigamy ciężary więc spokojnie możemy szukać tańszego sprzętu.

 

Wielofunkcyjna ławka treningowa dla kobiet

 

Wybór ławki do ćwiczeń dla kobiet zależy od kilku czynników, takich jak poziom doświadczenia w treningu, rodzaj ćwiczeń, które chcesz wykonywać, dostępną przestrzeń oraz budżet. Oto kilka rodzajów ławek, które mogą być odpowiednie dla kobiet:

  1. Ławka płaska: Jest to podstawowy typ ławki, idealny do wykonywania podstawowych ćwiczeń, takich jak wyciskanie sztangi leżąc, wyciskanie hantli czy ćwiczenia brzucha.
  2. Ławka regulowana: Ten rodzaj ławki pozwala na regulację kąta nachylenia, co umożliwia wykonywanie większej różnorodności ćwiczeń, takich jak wyciskanie pod różnymi kątami czy ćwiczenia z hantlami.
  3. Ławka do ćwiczeń wielofunkcyjna: Jest to zaawansowany typ ławki, który może być wykorzystywany do szerszego zakresu ćwiczeń, w tym ćwiczeń na górnej i dolnej części ciała oraz ćwiczeń kardio.
  4. Ławka skośna: Ławki skośne pozwalają na bardziej intensywne angażowanie określonych grup mięśniowych, na przykład mięśni brzucha i klatki piersiowej.
  5. Ławka do ćwiczeń z oparciem lędźwiowym: Dla kobiet, które mają problemy z dolnymi plecami, ważne jest, aby wybrać ławkę z solidnym wsparciem dla dolnej części pleców podczas wykonywania ćwiczeń.

Wielofunkcyjna ławka treningowa dla kobiet

Oczywiście nam zależy głównie, żeby ta ławka pełniła wiele funkcji. Na szczęście na rynku większość ławek właśnie takie funkcje pełni. W jednym sprzęcie możemy mieć ławkę składaną, płaską, regulowaną, skośną i do treningu brzucha. Co ciekawe taką ławkę treningową możemy już kupić do 300 zł. Zobacz test ławek treningowych do 300 zł.

Pamiętaj również o bezpieczeństwie i solidności konstrukcji. Upewnij się, że wybierasz ławkę wykonaną z solidnych materiałów, która może utrzymać Twoją wagę oraz obciążenie używane podczas treningu. Przed zakupem warto również przeczytać opinie innych użytkowników. Dlatego warto poczytać jakieś blogi albo pooglądać filmy na Youtube.

Jeśli szukasz bardziej uniwersalnej ławki do ćwiczeń, która będzie odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, możesz rozważyć ławkę regulowaną lub ławkę wielofunkcyjną. Oto dlaczego:

  1. Ławka regulowana: Pozwala na regulację kąta nachylenia, co umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń dla różnych grup mięśniowych. Możesz użyć jej do wyciskania sztangi, wyciskania hantli, ćwiczeń brzucha oraz wielu innych.
  2. Ławka wielofunkcyjna: Jest to zaawansowany typ ławki, który może być wykorzystywany do różnorodnych ćwiczeń, zarówno siłowych, jak i kardio. Zazwyczaj zawiera dodatkowe elementy, takie jak moduły do ćwiczeń brzucha, uchwyt na sztangę, drążek do podciągania, a nawet stojaki do sztangi. Dzięki temu jest bardzo wszechstronna i może być wykorzystywana przez obie płcie.

Moim zdaniem idealny model do treningu w domu dla kobiet zarówno z hantlami jak i sztangą to Trex Sport  TX-150 B kupicie ją na allegro już za 264 zł więc cena również okazyjna.

Wielofunkcyjna ławka treningowa dla kobiet

Jeśli interesują Cię inne modele to zobacz sobie testy kilku modeli ławek do 300 zł na kanale zrzucbrzuch.

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *