Jak schudnąć z brzucha ?

Problem, który spędza sen z powiek wielu z Was czyli jak schudnąć z brzucha. Okolice brzucha to miejsce gdzie zdecydowanej większości ludzi odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Oczywiście są też tacy, którzy mają grube uda czy duże plecy ale jeśli mowa o odchudzaniu to większość myśli o tłuszcz z okolic brzucha. Dużo osób chciało by właśnie spalić miejscowo tłuszcz z tych okolic. Szczególnie mężczyźni. Fajnie było by zredukować obwody w pasie bez jednoczesnej utraty reszty masy mięśniowej. Oczywiście nie jest możliwe miejscowe spalanie tłuszczu.

W sieci przeczytacie pewnie, że jest to możliwe ale większość tych teorii to niestety ściema. Możemy owszem skupić się na danym miejscu naszego ciała jak na przykład brzuch i oprócz diety atakować go ćwiczeniami. W rezultacie jego wygląd na pewno się poprawi, ale tłuszcz będzie spalał się równomiernie z całego ciała. Dlaczego może wydawać się, że z brzucha bardziej?

Dlatego, że jeśli skupimy się na tej partii i będziemy ją częściej trenować to poprawi się jej wygląd pod względem rzeźby mięśni. Brzuch faktycznie będzie wydawał się dużo ładniejszy ale stracimy również inne obwody. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Jak schudnąć z brzucha ?

Oczywiście jest też sporo osób, które chcą po prostu schudnąć. Nie zależy im na utrzymaniu innych obwodów. Chcą być szczupłe i mieć płaski brzuch. W rezultacie muszą przejść przez proces odchudzania. Jak skutecznie schudnąć ?

Podstawa to dieta. Oczywiście taka nastawiona na ujemny bilans kaloryczny. Co to ten bilans kaloryczny często pytacie ? W największym skrócie jest to ilość kalorii, które musimy dostarczać do naszego organizmu by ani nie tyć ani nie chudnąć. Fachowo nazywa się to całkowita przemiana materii i jeżeli chcemy określić swój ujemny bilans musimy od tego zacząć. Jak obliczyć całkowitą przemianę materii przeczytacie tutaj.

Jeżeli już mamy CPM to teraz musimy określić ujemny bilans. Czyli od wartości całkowitej przemiany materii odejmujemy powiedzmy w pierwszym tygodniu 200 kcal i czekamy na efekty. W następnych tygodniach diety robimy analogicznie.

Jak schudnąć z brzucha ?

Jak schudnąć z brzucha ? co jeszcze ?

  • Podstawą jest dieta z ujemnym bilansem kalorycznym. Jeżeli nie wiecie jak się do tego zabrać można poszukać planów dietetycznych w sieci. Kiedyś pisałam Wam o Fabryce Siły. Moim zdaniem dieta z Fabryki Siły jest idealna dla początkujących.
  • Aktywność fizyczna. Powinniście wprowadzić do swojego tygodniowego planu przynajmniej trzy treningi po około 40 min.
  • Nawodnienie. Bardzo dużo osób nie pije praktycznie wcale wody. To duży błąd. 1,5 litra to dawka, którą powinien przyjmować dorosły człowiek każdego dnia.
  • Cierpliwość. Ta rada chyba powinna być u samej góry. Wielu ludzi nigdy nie osiąga efektów diety bo nie jest w stanie poczekać nawet 2 tygodniu. Każdy chce efekty teraz, już. Dodatkowo wszystkie reklamy w stylu „schudnij 5 kg w tydzień” tylko potęgują to podejście. Pamiętaj u jednego efekty będą po 2 tygodniach u innego po 3. Ważne by dać szansę naszemu organizmowi na zamianę nawyków. Mało kto ma efekty po pierwszym tygodniu, a niestety jest to okres kiedy większość ludzi porzuca dietę. Jeśli już zebrałeś w sobie moc na zmiany to wytrwaj chociaż te 2-3 tyg. Nie pożałujesz 🙂
  • Odstaw alkohol, słodycze i słone przekąski. Dużo osób jest tak przyzwyczajonych do podjadania, że nawet przechodząc na dietę nie widzą, że dalej podjadają 🙂 Pamiętaj batonik na stacji benzynowej czy orzeszki do filmu to również kalorie. Czasami nawet spore.
  • Znajdź bratnią duszę. Może mąż / żona też powinien schudnąć albo koleżanka ? W parze zawsze łatwiej się motywować i wspierać. Dobrze jest znaleźć kogoś takiego chociażby w początkowym etapie diety.

To tyle porad na dziś 🙂 Dajcie znać jak Wam idzie odchudzanie w komentarzach 🙂


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *