Na skuteczne odchudzania wpływa bardzo wiele czynników. Więszkość z nich postaram się przedstawić Wam w tym wpisie. Początkowo wystarczy przestrzegać paru zasad oraz wykluczyć pewne produkty z diety. Dzięki temu zaczniemy tracić pierwsze kilogramy. Następne etapy są trochę trudniejsze ale o tym w innym wpisie.

Czynniki wpływające na odchudzanie :

Odstaw słodycze i jedzenie wysokoprzetworzone oraz dania typu fast food.Jak skutecznie się odchudzać

Niezależnie od tego czy chcemy schudnąć 2 kg czy 20kg od tego powinniśmy zacząć. Dania tego typu i przekąski nie tylko są bogate w cukier i sól powodując tym samym nadwagę ale są szkodliwe dla naszego zdrowia. Wystarczy spojrzeć na etykietę każdego „gotowca”. Podobnie jest z daniami fast food, które często robione są na dużej ilości tłuszczu. Tłuste i słone pokarmy jedzone w pośpiechu to sprawca nadwagi.Jak skutecznie się odchudzać

Alkohol czyli wróg odchudzania numer dwa.

Wiele osób nie zdaje sobię sprawy, że alkohol musimy w pierwszej kolejności wykluczyć. W początkowym okresie odchudzania jest to wręcz obowiązkowe. Nawet jedno piwo wieczorem może powodować brak efektów oraz skuteczności odchudzania. Dodatkowo jest on głównym źródłem otyłości brzusznej.

Aktywność fizyczna czyli klucz do sukcesu.

Niestety ale większość ludzi strasznie unika aktywności. Osobiście mnie to dziwi bo nie mam z tym problemu. Ludzie prześcigają się w dietach cud, tak by tylko nie ruszyć na trening. Dzienna aktywność fizyczna przynajmniej 40 min to kolejna broń w walce z kilogrami. Skuteczne odchudzanie to dieta połaczona z treningiem.

Systematyczne posiłki.

Jedzenie o stałych porach to podstawa dobrze funkcjonującego organizmu. Niezależnie czy jemy cztery czy pięć posiłków dziennie powinniśmy jeść je o stałych porach. Powoduje to lepszą pracę naszego metabolizmu. Posiłki w stałych godzinach pozwalają na szybsza redukcję tkanki tłuszczowej. Na początku trudno będzie tego przestrzegać ale później będziemy odczuwać głód w godzinach naszych posiłów.

Jak skutecznie się odchudzać

Ujmeny bilans kaloryczny.

Tym powinniśmy zająć się po wykluczeniu reczy z początku listy. Nasza dieta jest już pozbawiona niezdrowych posiłków to czas na sprawdzenie jej kaloryczności. W pewnym momencie może się okazać, że już nie chudniemy. Z pomocą przyjdzie właśnie bilans kaloryczny. Musimy obliczyć nasze dzienne zapotrzebowanie, a nasępnie odjąć od niego 100 -200 kcal. Po tym zabiegu trzeba obserwować swój oragnizm i z tygodnia na tydzień obcinać kolejne kalorie.

Rzeczy wymienione w całym artykule to absoltune minimum jeśli chodzi o skuteczne odchdzanie. Na stronie będę porszał więcej tematów, których celem będzie redukcja tkanki tłuszczowej.


1 komentarz

Jak schudnąć z brzucha ? - Skuteczne odchudzanie - Pokonaj Nadwagę · 12 stycznia, 2021 o 10:14 am

[…] być szczupłe i mieć płaski brzuch. W rezultacie muszą przejść przez proces odchudzania. Jak skutecznie schudnąć […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *