Postanowienia noworoczne – jak w nich wytrwać ?

Postanowienia noworoczne ma chyba większość z nas. Czasami dotyczą oszczędzania , czasami naszego hobby lub jego braku, odchudzania czy zdrowia. Moim zdaniem jest to bardzo fajna inicjatywa jeżeli faktycznie wytrwamy w tym postanowieniu.

Najważniejszy jest plan działania , motywacja i dobre wyznaczenie celów. Jeżeli przesadzimy z naszymi planami szybko okazać się może, że nasze postanowienia skończą się już pod koniec stycznia.

Wprowadzanie zmian jest jak najbardziej ok ale warto mierzyć siły na zamiary. Jeżeli masz 60 kg nadwagi to nie licz, że zrzucisz to w styczniu. Dobrze natomiast zaplanować sobie cały rok, a styczeń niech będzie początkiem zmiany naszych nawyków.

Postanowienia noworoczne

Pamiętaj odchudzanie to maraton, a nie sprint !

Wytyczaj takie cele, które na pewno zrealizujesz (oczywiście nie można iść na łatwiznę ale zdrowy rozsądek też jest bardzo pomocny. Załóż sobie, że na przykład w styczniu schudnę 1 kilogram i będę regularnie trenować. Owszem jeden kilogram w miesiąc to mało ale jeśli Ci się uda to osiągniesz już pierwszy sukces. Z drugiej strony zmotywuje Cię to do dalszej pracy więc w lutym oprócz regularnych treningów załóż, że zrzucisz 2 kg. Wiesz, że potrafisz bo w styczniu schudłaś 1 kg. Tak to właśnie działa. Sami wytyczamy swoje cele i sukcesywnie je realizujemy.

Staraj się by cele były mierzalne. Co to znaczy ? Zamiast schudnę w styczniu zaplanuj konkretnie ile tego ma być albo w wadze albo w obwodzie. Chodzi o to by potem sprawdzić dokładnie czy osiągnęło się swój cel.

Jeżeli chodzi o odchudzanie to dieta jest kluczem do sukcesu. Jeżeli nie jesteś na początku wprowadzić nowego planu żywieniowego zacznij od podstaw. Na przykład – od stycznia odstawiam słodycze, słone przekąski i alkohol. To w połączeniu z aktywnością na pewno przyniesie rezultaty. Kilogram powinien na pewno spaść z wagi.

Postanowienia noworoczne – jak wytrwać cały rok ?

Takie małe kroki i małe sukcesy pozwolą nam właśnie na realizację ich. Z każdym miesiącem możemy sobie odhaczać zwycięstwa i wyznaczać nowe cele. Jeżeli w styczniu uda się schudnąć 1 kg i wprowadzać powoli zdrowe nawyki to na luty zaplanuj 2 kg. Oczywiście nie będzie to działać, w ten sposób, że w czerwcu będzie do schudnięcia 6 kg 🙂 ale 2 kg miesięcznie to taka optymalna liczba. Wszystko zależy od tego ile kilogramów masz do zrzucenia. Jeżeli około 10 – 20 kg to optymalny czas na takie odchudzanie to kilka miesięcy.

Pamiętaj – Nie przytyłaś w dwa tygodnie i w dwa tygodnie też nie schudniesz 🙂

Jeżeli jesteś totalnie zielona w temacie i nie wiesz jak się do tego zabrać ale masz chęci zmiany to może warto poszukać pomocy. Fajnym rozwiązaniem są diety online czy plany dietetyczno treningowe. Takie rozwiązania oferuje na przykład Fabryka Siły. Są tam diety zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Po wypełnieniu ankiety i zrobieniu pomiarów otrzymujesz dostosowany pod Ciebie plan dietetyczno treningowy. Twoim zdaniem jest go przestrzegać i czekać na efekty 🙂


1 komentarz

Fit ciasta na święta - Skuteczne odchudzanie - Pokonaj Nadwagę · 14 kwietnia, 2022 o 9:43 am

[…] które są na ścisłej diecie. Szczególnie jeśli ktoś dopiero zaczął kilka tygodni temu odchudzanie. Ja osobiście w święta jem normalnie ponieważ wszystko jest dla ludzi. Jeżeli ktoś cały rok […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *