Płaski brzuch – jak to osiągnąć?

Płaski brzuch - jak to osiągnąć?

Chcesz mieć płaski brzuch i nie wiesz jak to osiągnąć? W tym artykule kilka sprawdzonych sposobów na płaski brzuch. Tłuszcz z okolic brzucha często jest tym, który spala się trudniej niż z innych części ciała. Dlatego też musisz wiedzieć jak sobie z nich poradzić. 

Dieta na płaski brzuch 

Tkanka tłuszczowa spala się w twoim organizmie w miarę równomiernie. Są jednak miejsca, takie jak brzuch, w których tłuszcz spala się nieco wolniej niż z innych części ciała. Pozbycie się tłuszczu z brzucha wymagać będzie dłuższej redukcji. W końcu twój organizm spali tkankę tłuszczową z innych części ciała i zabierze się za brzuch. Wymagać to będzie od ciebie wytrwałości. Zacznij od obliczenia zapotrzebowania kalorycznego. Od otrzymanej wartości odejmij 20%, dzięki czemu otrzymasz kaloryczność diety odchudzającej. Gdy zrzucisz nadmiar tłuszczu z całego ciała, możesz zwiększyć deficyt do 30%, co pozwoli ci pozbyć się tłuszczu z brzucha. 

Kolejną rzeczą jest spożywanie odpowiedniej ilości błonnika. Jest to ważne, gdyż składnik ten reguluje pracę jelit i oczyszcza je ze złogów. Zalegający w jelitach pokarm sprawia, że brzuch nigdy nie będzie płaski. Dziennie powinieneś dostarczać 25-40 g błonnika. Błonnik przyda się na diecie, gdyż dostarcza mało kalorii, a jednocześnie zwiększa uczucie sytości. Dlatego też bardziej najesz się warzywami niż paczką chipsów. Warzywa i owoce są dobrym źródłem błonnika. Warto spożywać ich dużą ilość. Owoce i warzywa zawierają sporo wody. Zatem po ich spożyciu twój brzuch będzie płaski. Białko przyda ci się, jeśli regularnie ćwiczysz. Składnik ten jest konieczny do budowania mięśni. Dziennie powinieneś spożywać około 2 g białka na każdy kilogram masy ciała. Unikaj spożywania dużej ilości roślin strączkowych, gdyż powodują wzdęcia. 

Ćwiczenia na płaski brzuch

Z płaskim brzuchem kojarzą się głównie brzuszki, które wiele osób wykonuje w nadmiarze. Brzuszki to ćwiczenie angażujące do pracy głównie mięsień prosty, czyli potocznie zwany sześciopak. Jednak brzuch to również inne mięśnie, które nie są tak bardzo widoczne. Mięśnie głębokie brzucha sprawiają, że jest on płaski. To właśnie ćwiczenia angażujące te mięśnie powinieneś wykonywać, a brzuszki traktuj jako dodatek. Zobacz ten zestaw ćwiczeń na brzuch z hantlami. Wbrew pozorom wykonywanie dużej ilości brzuszków nie spali tłuszczu z brzucha, gdyż kanka tłuszczowa spala się równomiernie z całego organizmu. Jeśli chcesz spalić tłuszcz z brzucha, musisz po prostu regularnie ćwiczyć całe ciało. Wykonuj treningi siłowe składające się z ćwiczeń, które zaangażują wszystkie partie mięśniowe do pracy. W ten sposób wzmocnisz całe ciało i spalisz tłuszcz. Na zakończenie swojego normalnego treningu możesz wykonać dodatkowe ćwiczenia na brzuch, takie jak brzuszki, różne wersje planka, wznosy nóg czy przyciąganie nóg do klatki piersiowej w zwisie na drążku. Pamiętaj, że mięśnie brzucha pracują kiedy wykonujesz inne ćwiczenia, takie jak przysiady, pompki czy podciąganie. 

Trening siłowy wzmocni twoje ciało, w tym mięśnie brzucha. Jednak to cardio pozwoli ci spalić tłuszcz, dzięki czemu odsłonisz mięśnie. Wykonuj cardio codziennie przez około godzinę. Możesz biegać, jeździć na rowerze, rolkach, spacerować czy grać w gry zespołowe. Staraj się także nie siedzieć za długo przed telewizorem czy komputerem, gdyż to może skutecznie spowolnić twój metabolizm. Na tempo metabolizmu wpływa dieta, a także aktywności fizyczna. Same treningi nie mają dużego wpływu na metabolizm i spalanie tłuszczu. Najważniejsze jest to, żebyś starał się więcej czasu spędzać aktywnie. Znajdź sobie zajęcie, które wymagać będzie ruchu. W ten sposób wykonując coś co lubisz będziesz spał tłuszcz.

Szukasz skutecznej diety ? Zobacz diety z Fabryki Siły 

Więcej o tej diecie przeczytasz tutaj.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *