Jak przyspieszyć odchudzanie ?

To pytanie zadaje sobie chyba każda osoba na diecie – jak przyspieszyć odchudzanie ? Nie od dzisiaj wiadomo, że podstawą gubienia kilogramów jest oczywiście dieta. O tym jak powinna wyglądać zbilansowana dieta będziemy, wkrótce pisać na blogu. Dzisiaj natomiast skupimy się jak przyspieszyć odchudzanie w połączeniu z dietą. Istnieje kilka sposobów dzięki, którym będziemy jeszcze szybciej tracić na wadze. Ważne jest nie tylko co jemy ale również jak ?

Jak przyspieszyć odchudzanie ?

  1. Zdecydowanie lepiej jeść częściej, a w mniejszych porcjach. Takie rozwiązanie pozwoli przyspieszyć metabolizm.
  2. Śniadanie to najistotniejszy posiłek w ciągu dnia. W przypadku kiedy się odchudzamy bądź jesteśmy na jakiejś diecie pamiętajcie by śniadanie zjeść do 30 min po przebudzeniu. Nie ma nic gorszego dla odchudzania niż np. jedzenie po 2-3 godzinach od przebudzenia albo popularne nie jedzenie śniadań.
  3. Ocet jabłkowy i cytryna. Już szklanka wody z cytryną albo łyżeczka octu jabłkowego również pobudzi nasz organizm do szybszej pracy i spalania kalorii. Oczywiście nie liczycie na cuda 🙂 Bez diety takie zabiegi nie wiele pomogą. Ale w połączeniu z nią owszem.
  4. Odpowiednie nawodnienie. Podczas redukcji kilogramów powinniśmy spożywać około 2 litrów wody dziennie. Najlepiej niegazowanej. Nawodniony organizm lepiej pracuje, szybciej pozbywa się toksyn oraz nasze samopoczucie jest dużo lepsze.

Jak przyspieszyć odchudzanie ? -Odpowiednia suplementacja.

Dobrym połączeniem z dietą będzie odpowiednia suplementacja, która również pomoże nieco podkręcić metabolizm. Oczywiście mam tutaj na myśli normalne suplementy jak na przykład zielony jęczmień, odżywka białkowa czy l-karnityna. Pamiętajcie suplementy są tylko dodatkiem do całego procesu. Raczej nie polecam cud preparatów  stylu „schudnij 20 kg w dwa miesiące jedząc tylko nasz suplement”

Kilka słów o l-karnitynie, która moim zdaniem jest dobrym suplementem nie tylko dla osób na diecie ale również dla wszystkich aktywnych. L-karnityna jest pewnego rodzaju transporterem przenoszącym tłuszcz do mitochondriów, czyli tzw. fabryk energetycznych, gdzie zostaje spalony. Reguluje więc gospodarkę cukrową wpływając na metabolizm tłuszczu.

L-karnityna – wsparcie dla aktywnych

L-karnityna przeznaczona jest dla osób, którym zależy na zwiększonym spaleniu zalegającego tłuszczu. Przy zwiększonej aktywności fizycznej dochodzi do zapotrzebowania na energię. Pozyskuje się ją z tłuszczy lub cukrów. Intensywniejsza praca mitochondriów poprzez

dostarcJak przyspieszyć odchudzanie ?zanie większej ilości substancji (m.in. tłuszcz) powoduje szybsze spalenie tkanki tłuszczowej. Tak w skrócie przedstawia się działanie L-karnityny w tych skomplikowanych procesach.

 

Oczywiście oprócz niej możemy również wspomagać się witaminami i mikroelementami. Kluczem do sukcesu będzie jednak dieta w połączeniu z aktywnością.

Aktywność fizyczna, a przyspieszenie odchudzania.

Najlepsze efekty uzyskamy oczywiście łącząc te trzy rzeczy czyli dietę, aktywność i suplementację. Oczywiście warto trenować czy uprawiać aktywność niezależnie od diety. O prozdrowotnym wpływie sportu na organizm człowieka słyszymy na każdym kroku. Warto jednak pamiętać, że nie każda aktywność w równym stopniu wpływa na przyspieszenie odchudzania. Wbrew pozorom w przypadku redukcji im szybciej tym lepiej nie do końca będzie działać. Chodzi o to, że niekoniecznie bardzo intensywna aktywność pozwoli spalać więcej kalorii. Jeśli przekroczymy zbytnio nasze tętno to nasz organizm wejdzie w przemiany beztlenowe i nie będzie już spalał tak dużo kalorii lecz poprawiał swoją wydolność.

Najlepszy rodzaj aktywności, który spala najwięcej kalorii to stosunkowo umiarkowany wysiłek w czasie nie, krótszym niż 30 min. Dobrym rozwiązaniem będzie trucht, energiczny spacer, spacer z kijkami, jazda na rowerze czy basen lub trening na siłowni. 

Jak przyspieszyć odchudzanie ?

Oczywiście to nie jedyna droga. Możemy również stosować trening interwałowy, czyli naprzemienny intensywny wysiłek z krótkimi przerwami tak w uproszczeniu. O interwałach postaram się napisać w przyszłości na blogu.

Bardzo fajne efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej przynosi połączenie treningu siłowego z wytrzymałościowym. Czyli na przykład 2 razy w tygodniu siłownia i 3 razy rower.

Reasumując : Jeśli chcesz przyspieszyć odchudzanie stosuj się do wyżej podanych wytycznych! Klucz do sukcesu to dieta + aktywność wspomagane suplementacją. Kiedy zastosujemy te wszystkie zmiany to na pewno zaczniemy chudnąć.

 

 

 


1 komentarz

Dieta czy cud ? - Skuteczne odchudzanie - Pokonaj Nadwagę · 3 marca, 2020 o 8:58 am

[…] pewno nie od czekania na cud. Każda z osób rozpoczynających odchudzanie martwi się, że będzie musiała wywrócić swoje życie do góry nogami. Możliwe, że tak […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *