Aktywność jesienią jaką wybrać ?

Jesień to czas, w którym część osób zaczyna albo wraca do aktywności fizycznej. Temperatury są już dużo niższe niż latem i można trenować w bardziej komfortowych warunkach. Z drugiej strony bywają też naprawdę zimne wieczory i poranki dlatego można łatwo się przeziębić.

Dużo osób wraca z urlopów i zauważa, że wczasy all inclusive nie koniecznie były bezkarne. Prawda jest taka, że na takim dwutygodniowym urlopie np w Egipcie jedząc co popadnie można przytyć i 3-4 kg. Dodatkowo jeśli po powrocie nie weźmiemy się za siebie to mogą dojść kolejne kg.

Istnieje kilka sposobów jak nie przytyć na urlopie ale o tym może w innym wpisie.

Aktywność jesienią jaką wybrać ?

Aktywność jesienią jaką wybrać ?

Moim zdaniem jesień to idealny czas na testowanie aktywności. Możecie próbować z rowerem, bieganiem, kijkami , siłownią czy zajęciami tematycznymi. Można też postawić na aktywność w domu.

Pamiętaj ! Jeśli chcesz trenować na świeżym powietrzu pamiętaj o dostosowaniu ubioru do warunków atmosferycznych. Termo bielizna to podstawa podczas zimniejszych dni. Dodatkowo pamiętaj o rozgrzewce. Te dwa błędy popełniają wszyscy początkujący. W rezultacie pierwsze bieganie kończy się kontuzją albo przeziębieniem.

Buty do biegania. Od razu wyprzedzam komentarze. Nie muszą to być buty za 200 zł , wystarczą na początek takie za 80 – 100 zł. Ważne, żeby nie biegać w trampkach.

Nakrycie głowy i rękawiczki. Pamiętaj o nich jeśli wybierzesz rower.

Najbezpieczniejszym wyborem będą kijki nordic walking jeśli chodzi o aktywność jesienią na świeżym powietrzu.

Aktywność jesienią jaką wybrać ?

Jak pisałam na początku jesień to też dobry okres żeby zacząć zajęcia nie tylko na świeżym powietrzu. Dlaczego ?

We wrześniu z reguły ruszają wszystkie zajęcia typu fitness, zumba , crossfit, jak również na siłowni jest więcej osób. Łatwiej jest poznać nowe początkujące osoby, a w grupie zawsze lepiej jest się motywować. Jeśli chciałaś się wybrać na fitness to wrzesień jest odpowiednim momentem. Ja dzięki takim zajęciom mam koleżanki od lat z pole dance.

Reasumując. Jesienią możemy jeszcze trenować praktycznie każdy sport ważne żeby zacząć.

Pamiętajcie, że kluczem do sukcesu jeśli chodzi o odchudzanie jest aktywność fizyczna połączona z dietą.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *