Czy zielona herbata pomoże w walce z cellulitem?

Ten wpis będzie dalszą częścią cyklu o walce z cellulitem. Postaram się Wam w przyszłości napisać kilka takich poradników. Dzisiaj trochę na temat zielonej herbaty i nie tylko. Poprzedni wpis o tej tematyce znajdziecie tutaj – Jak się pozbyć cellulitu ? 

Czy zielona herbata pomoże w walce z cellulitem?

Często nie potrafimy docenić działania tych zupełnie najprostszych i z pozoru najzwyklejszych produktów. Sięgamy po drogie suplementy diety na cellulit, kompletnie pomijając pozytywne właściwości tych wszystkich rzeczy, jakie już mamy pod ręką, bo już je kiedyś kupiliśmy i wyposażyliśmy w nie chociażby swoją kuchnię. Takim z pozoru mało znaczącym produktem jest właśnie tytułowa zielona herbata. Każdy, kto natomiast ponownie się do niej przekona i zacznie regularnie po nią sięgać, będzie mógł zapewnić sobie doskonałe działanie antycellulitowe, które w przeciwieństwie do działania zapewnianego przez większość kosmetyków nie będzie wyłącznie powierzchniowe i nie zniknie po zaprzestaniu używania danego produktu.

Tym właśnie różnią się produkty wprowadzane od wewnątrz od tych, których używa się na zewnątrz. Niektóre kosmetyki antycellulitowe zawierają oczywiście w sobie pewne ilości zielonej herbaty lub pobrane z niej ekstrakty, jednakże śmiało można to wszystko stosować doustnie, osiągając w ten sposób jeszcze lepsze rezultaty (albo też je wzmacniając). Zielona herbata jest natomiast znanym naturalnym środkiem na cellulit. Można powiedzieć, że to taki antycellulitowy suplement diety dbający o stan skóry, tyle że występujący w nietypowej dla suplementów formie, bo w formie normalnego naparu, który trzeba po prostu regularnie wypijać.

Czy zielona herbata pomoże w walce z cellulitem?

W jaki sposób wypijana herbata miałaby jednak pomagać w usuwaniu cellulitu? Bardzo prosto. Występujące w niej związki, głównie te zaliczane do grupy antyoksydantów, usuwają z organizmu toksyny, przyczyniają się do szybszego spalania komórek tłuszczowych, a przy tym przyspieszają ogólny metabolizm. W zielonej herbacie występuje też teina, która jest odpowiednikiem kofeiny i podobnie jak ona poprawia przepływ krwi. Efekt jest taki, że zielona herbata na cellulit naprawdę działa. Ponadto jest ona ogólnie bardzo zdrowym napojem dla organizmu, dodającym energii lepiej niżeli czarna kawa.

Zielona herbata na pewno pomoże w walce z cellulitem jednak powinniśmy również pamiętać by połączyć jej stosowanie ze zbilansowaną dietą, aktywnością fizyczną i np szczotkowaniem na sucho. 

Te kilka zabiegów na pewno zapewni nam sukces jak również przyczyni się do poprawy naszego ogólnego stanu zdrowia. Jeśli chcesz wspomóc się w walce z cellulitem, schudnąć z ud albo schudnąć z brzucha to zielona herbata będzie bardzo dobrym wyborem.

Jak się pozbyć cellulitu ? Przeczytaj ten artykuł.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *