Dlaczego warto kupić gumy do ćwiczeń?

Dlaczego warto kupić gumy do ćwiczeń?

 

Ten, kto myśli o inwestycji w jakiś porządny sprzęt do ćwiczeń, zazwyczaj rozważa zakup kompletu hantli albo sztangi z uzupełniającymi ją obciążnikami. Tradycyjne przyrządy są oczywiście świetne, jednakże równie fajnie jest wtedy, gdy uzupełnia się je tymi mniej tradycyjnymi narzędziami albo wręcz… całkowicie się je nimi zastępuje. Gumy do ćwiczeń zajmują o wiele mniej miejsca niżeli sztanga. Są też tańsze niż hantle i bardziej mobilne. Możesz je zabrać ze sobą nawet na urlop. W tych domowych treningach potrafią sprawdzić się wprost idealnie. A każdy może z nimi ćwiczyć – kobiety i mężczyźni, starsi i młodsi, bardziej doświadczeni i totalnie początkujący.

Przeczytaj także wpis – Trening siłowy dla kobiet. Jaki sprzęt ?

Najprostsza nawet gumowa oporowa daje całe mnóstwo treningowych możliwości. Pozwala wykonać kompletny trening całego ciała albo też trening skupiony na wybranej grupie mięśniowej (np. pośladkach), a przy tym doskonale sprawdza się podczas rozgrzewki i mobilizowania mięśni do pracy. Najlepiej wyposażyć się z zestaw gum albo lepiej dwa zestawy. Czemu dwa ? Już Wam tłumaczę.

Dobrze jest mieć zestaw dłuższych gum – power band (do głównego treningu siłowego) i zestaw krótszych gum mini band typowo do treningu pośladków i mięśni nóg. Z takim zestawem możemy zrobić trening siłowy całego ciała, mobilizację, aktywację, a nawet rehabilitację..

Zestaw gum power band składa się z 4 gum o różnej mocy naciągu.

Dlaczego warto kupić gumy do ćwiczeń?

  • guma zielona: 2000x45x5,3 mm; 23-57 kg
  • guma niebieska: 2000x33x4 mm; 16-39 kg
  • guma czarna: 2000x23x4,5 mm; 12-30 kg
  • guma czerwona: 2000x13x5 mm; 7-16 kg

Z takim zestawem możesz robić takie ćwiczenia jak : przysiady, pompki, uginanie ramion, prostowanie ramion, martwy ciąg i wiele innych. Praktycznie większość ćwiczeń siłowych można zastąpić gumami. 

Przykładowy trening z takim zestawem możesz zobaczyć tutaj :

Taki zestaw wzmacnianych 4 gum możesz kupić w promocyjnej cenie 170,10 złTUTAJ 

Zestaw gum mini band składa się z 4 gum o różnej mocy naciągu

Dlaczego warto kupić gumy do ćwiczeń?

  • guma zielona: 600x50x0,5 mm; 5 – 7 kg
  • guma niebieska: 600x50x0,8 mm; 8 – 15 kg
  • guma żółta: 600x50x0,9 mm; 13 – 20 kg
  • guma czerwona: 600x50x1,1 mm; 15 – 22 kg
  • guma czarna: 600x50x1,3 mm; 18 – 25 kg

Z takim zestawem gum możesz robić glute bridge, monster walk, przysiady , wykroki i wiele innych ćwiczeń na pośladki czy nogi. Możesz też używać ich do treningu ramion i barków.

Taki zestaw 4 gum mini band możesz kupić w promocyjnej cenie 44,10  – TUTAJ 

Niektórzy noszą ją ze sobą nawet na siłownię i wykonują z nią ćwiczenia przed „głównymi” ruchami. W takich momentach guma do ćwiczeń ma za zadanie zaktywizować mięśnie. W pewnym sensie mówi im o tym, że nadszedł czas na to, by się spiąć i zebrać w sobie, aby pomóc trenującemu w wykonaniu ciężkiego przysiadu ze sztangą albo martwego ciągu z hantlami.

Gumy do ćwiczeń są niesamowicie wygodne. Ich mobilny charakter pozwala zawsze mieć je przy sobie – czy to właśnie na siłowni, czy to w domu, czy to też na wyjeździe służbowym z pracy albo typowo rekreacyjnej wakacyjnej podróży. Można przewieźć je do hotelu, pensjonatu lub domku letniskowego, by nawet na wyjeździe nie rezygnować z ćwiczeń. Śmiało można też sięgać po nie po prostu we własnym domu. Dzięki temu, że można je zwinąć, zmieszczą się dosłownie wszędzie, podczas gdy z przechowaniem kompletu większych hantli, a już tym bardziej z przechowaniem zwykłej sztangi, sporo osób miałoby duże problemy, albowiem takie przyrządy zajmują dużo miejsca.

Jeśli szukasz innego sprzętu treningowego w niskich cenach to zajrzyj do K-Sport i skorzystaj ze zniżki 10% na większość asortymentu.

Dlaczego warto kupić gumy do ćwiczeń?

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *