Każdy z nas marzy by w okresie letnim mieć piękny brzuch z zarysowanymi mięśniami. Brzuch to chyba największy kompleks większości osób borykających się z nadwagą. W przypadku mężczyzn jest to z reguły największy problem. Kobiety wiadomo, narzekają jeszcze często na pupę czy też uda. Wiele osób chce spalić taknkę tłuszczową najlepiej miejscowo i tym samym pokazać piękny brzuch. W tym celu stosują różne metody jak na przykład popularną 6 weidera.

Jak spalić tłuszcz z brzucha – 6 weidera

Aerobiczna szóstka weidera to nic innego ja zestaw sześciu ćwiczeń ułożonych w specjalny plan. Przez wiele lat cały ten trening został owiany wieloma mitami, a opowieści o efektach krążą po całym internecie. Tak naprawdę jest to po prostu trening brzucha, składający się z kliku ćwiczeń. Sekretem jest natomiast tutaj systematyczność wykonywania i zwiększanie intensywności i czasu treningu. Całość wykonuje się według ustalonego planu, który przewiduje 42 dni treningów. Po skończeniu tego planu, powinniśmy otrzymać idealne mięśnie brzucha czyli tak zwany kalofryer.

Poniżej macie infografikę z całym rozkładem ćwiczeń i dni treningowych. 

źródło grafiki

6 weidera

Jak widać jest to zestaw sześciu ćwiczeń wykonywanych na plecach i polegających głównie na spięciach brzucha. Stopniowo z dnia na dzień zwiększa się ilośc serii i powtórzeń.

Czy 6 weidera faktycznie spali tłuszcz z brzucha ?

Spalanie tkanki tłuszczowej to proces dość złóżony więc sam trening brzucha może być tutaj niewystarczający. Niestety ale sukcesem do spalenia tłuszczu z brzucha jest dobrze dobrana dieta, trening i suplementacja. Nie przestrzegając diety nie spalimy miejscowo tkanki tłuszczowej. Owszem kształt brzucha może się nieco zmienić ponieważ wzmocnimy mięśnie ale tłuszczu się nie pozbędziemy. 6 weidera jest dobra dla osób, które chcą wzmocnić mięśnie brzucha i je wyrzeźbić. Jeśli natomiast namy nadmiar tkanki tłuszczowej to owszem wzmocnimy i wyrzeźbimy mięśnie, jednak będą one przykryte pod warstwą tłuszczu. Oczywiście w internecie znajdziemy dużo zdjęć z spektaklarnymi efektami po 42 dniach jak na przykład to :

6 weidera

Warto zauważyć, że Pan na pierwszym zdjęciu nie ma nadwagi tylko słabo zarysowane mięśnie brzucha. W jego przypadku faktycznie widać efekt już nawet po 25 dniach treningów, jednak jest to rzeźbienie w miarę płaskiego brzucha, a nie spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli marzy Ci się miejscowe spalanie tkanki tłusczowej to lepiej zabrać się do tego nieco inaczej. Trening A6W niech będzie tylko dodatkiem do Twojej diety i treningów. Odchudzanie to coś więcej niż zestaw sześciu ćwiczeń robionych w kółko dlatego trzeba zabrać się do tego troche inaczej.

 

Najlepiej wprowadzić aktywność w stylu cardio jak rowerek czy bieganie lub spacery. Taki trening powinien trwać przynajmniej 40 min dziennie. Dodatkowo pomocna będzie zbilansowana dieta z ujemnym bilansem kalorycznym. Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne znajdziecie Tutaj.

Kiedy już mamy dietę z ujemnym bilansem i ustalony trening, możemy wspomagać się treningami typu 6 weidera. Dodatkiem pozwalającym spalić tłuszcz z brzucha mogą być również suplementy i spalacze tłuszczu. Wszystko dopięta w całość przyniesie zamierzone efekty.

 


2 komentarze

Mity fitnessowe - Skuteczne odchudzanie - Pokonaj Nadwagę · 2 marca, 2021 o 12:25 pm

[…] także moich znajomych. Obalony był juz wiele razy ale dalej mnóstwo ludzi wierzy ślepo w moc 6 weidera. Pisałam już Wam kiedyś na blogu na ten temat. 6 weidera możemy rzeźbić mięśnie brzucha, a […]

6 Weidera - Plusy i minusy  - Porady treningowe i dietetyczne - Zrzuć Brzuch · 5 lipca, 2021 o 10:07 am

[…] w poście POPULARNE MITY NA TEMAT MIĘŚNI BRZUCHA Więcej o 6 weidera możecie też przeczytać tutaj. Oczywiście, żaden plan treningowy nie da nam efektów bez dobrze dobranej diety. Mnie akurat […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *