Pięknie zarysowane mięśnie brzucha to przede wszystkim kwestia dobrej diety. By uwydatnić nasze mięśnie należy najpierw pozbyć się warstwy tkanki tłuszczowej. Co w przypadku kiedy nie mamy rozbudowanych tych mięśni ? Jest to częste w przypadku osób z nadwagą, które nigdy nic nie trenowały. W takim przypadku najlepiej połączyć dietę i trening. Takie rozwiązanie spowoduje, że po spaleniu tłuszczu, odkryje się zarys mięśni na brzuchu. Trening mięśni brzucha trzy razy w tygodniu powinien na początek wystarczyć.

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Pamiętaj by przed każdym treningiem zrobić 3 do 5 minut rozgrzewki. Na przykład jakieś pajacyki, skłony, trucht w miejscu.

  1. Brzuszki z uniesionymi nogami. Założenie ćwiczenia takie samo jak w klasycznych brzuszkach z tą różnicą, że mamy uniesione nogi. Kolana powinny być zgięte, a uda w pozycji prostopadłej do tułowia. Łydki są równolegle do tułowia. W takiej pozycji spinamy, mięśnie brzucha i chwilę przytrzymujemy. Pamiętajcie by nie ciągnać głowy rękami tylko lekko opierać palce na przykład za uszami. Takiego ćwiczenia powinniśmy wykonać 3 serie po 12-15 powtórzeń.
  2. Plank – czyli tak zwana deska. Opieramy nasze ciało na ziemi na przedramionach i trzymamy w takiej pozycji. Z boku nasz kręgosłup, nogi i głowa powinny być proste właśnie jak deska. W tym ćwiczeniu chodzi o to by jak najdłużej wytrzymać w takiej pozycji z napiętymi mięśniami brzucha. Powinniśmy na początku robić 2 serie po minucie.
  3. Przysiady z piłką. Warto do tego ćwiczenia zaopatyrzć się w piłkę najlepiej o wadze od 1 do 3 kg. Robimy klasyczne przysiady z piłką w rękach jednak w momencie uniesienia tułowia podrzucamy piłkę do góry. Następnie łapiemy piłkę i schodzimy w dół do przysiadu. Tutaj warto zrobić 3 serie po 20 powtórzeń.
  4. Unoszenie nóg leżąc. Leżąc na plecach unosimy nogi pionowo do tułowia. W tym ćwiczeniu należy pamiętać by plecy, głowa oraz ręce dotykały podłoża. Pracujemy biodrami i brzuchem unosząc nogi w góre. Najlepszym rozwiązaniem będą 3 seria po 10 powtórzeń.

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Tak naprawdę brzuch pracuje przy większości ćwiczeń siłowych. Dlatego jeśli trenujecie siłowo to wystarczy dodtakowo zrobić 2 – 3 ćwiczenia na brzuch pod koniec treningu. Jednak w przypadku kiedy nie byliście z aktywnością na Ty warto pokusić się o bardziej złożony trening. Najlepsze ćwiczenia na brzuch to takie, które będziemy wykonywać sumiennie i systematycznie. Ten zestaw powinien być swojego rodzaju drogowskazem dla początkujących. Możecie poeksperymentować z własnymi ćwiczeniami.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *