Dobra dieta to podstawa jeśli chodzi o odchudzanie dlatego zmianę swojej sylwetki powinniśmy zacząć od kuchni. Wyjścia mamy dwa – albo skorzystać z gotowych planów dietetycznych albo rozpoczać zmiany w jadłospisie samodzielnie. Dla tych leniwych dobrym wyjściem będzie dieta online natomiast dla cierpliwych mam kilka porad.

Jak robić dietetyczne posiłki ?

  1. Po pierwsze musimy wyeliminować albo mocno z naszej diety sól, glutaminiad sodu i podobne. Wszystkie konserwanty zmieńmy na przyprawy typu pieprz, papryka, chili.
  2. Zdecydowanie powinnismy ograniczyć dodatki cukru, słodzików, syropu glukozowo-fruktozowego.
  3. Należy wyeliminować przyprawy typu vegeta, magii ponieważ również są źródłem soli i konserwantów.
  4. Warto zmienić spsób obróbki tremicznej – smażenie zamień na gotowanie albo duszenie.
  5. Jeśli już smażysz to wybieraj lepszy jakościowo tłuszcz i staraj się nie przesadzać z ilością. Jak robić dietetyczne posiłki ?
  6. Nie unikaj tłuszczu w pożywieniach ale wybieraj ten dobry, zamiast tłustej słoniny zjedz awokado.
  7. Dodatki do jedzenia są równie ważne. Colę czy napoje słodzone zamień na wodę (nie smakową).
  8. Zwracaj uwagę na porcję czasami na prawdę tależ nie musi być aż tak przeładowany.

Wyżej wymienione zasady to absolutne PODSTAWY zdrowego odżywiania i przygotowywania posiłków. Osoby na dużą nadwagą już po wprowadzeniu tych zmian powinny zobaczyć pierwsze efekty. Oczywiście efekty nie pojawią się po dwóch dniach jednak po tydgodniu – dwóch powinniście odczuć różnicę. Jeśli w dalszym ciągu nie chudniemy to do diety powinniśmy dołączyć aktywność fizyczną.

Wiele osób strasznie unika ruchu, ale na początku wystarczy 20 min spaceru dziennie. Przy wprowadzeniu takich zmian nie ma siły by nie schudnąć już w pierwszym tygodniu. Ruch i dobre nawyki żywieniowe na pewno przyniosą efekty. Nie trzeba wcale katować się na siłowni. Taktyka małych kroczków będzie tutaj jak najbardziej wskazana.

Jak robić dietetyczne posiłki ?

Nasz proces odchudzania możemy również wspomóc suplementami diety. Przydatne będą suplementy na bazie młodego jęczmienia oraz na przykład takie jak African Mango , który w znacznym stopniu przyspiesza proces odchudzania. Dietetyczne posiłki oraz aktywność i dobre suplementy zagwarantują sukces. Nasze ciało ujędrni się, a wypracowane efekty pozostaną na długo. Albo na zawsze jeśli będziemy przestrzegać ich cały czas.

Warto powalczyć o siebie i lepsze zdrowie oraz sylwetkę. W razie pytań piszcie jak zwykle w komentarzach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *