5 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

W przypadku odchudzania niezwykle ważne jest przyspieszenie metabolizmu.Nasz organizm powinien pracować na dość wysokim poziomie. Szybszy metabolizm to szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście najłatwiejszym sposobem jest wprowadzenie aktywności fizycznej . Jednak to nie wszystko. Możemy wykorzystać kilka „trików”, które również sprawią, że tempo metabolizmu wzrośnie. Dla jednych będą to rzeczy oczywiste dla innych pewnie nowość. Oto kilka sposobów na dokręcenie śruby 🙂

5 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

5 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

przyspieszenie metabolizmu

1. Przyprawy – , szczególnie ostre zdecydowanie powinny wpłynąć na szybszy metabolizm. Cynamon, czosnek , imbir, chilli, pieprz to podstawowe przyprawy, które powinniśmy dodawać do dietetycznych posiłków.

2. Mniejsze porcje, częściej – kiedy jesteśmy na diecie, odchudzamy się czy ogólnie zależy nam na naszym zdrowiu powinniśmy jeść mniejsze porcje, częściej. Najlepszym rozwiązaniem jest jedzenie  4-5 posiłków.

3. Regularne odstępy między posiłkami. Oprócz tego, że powinniśmy zwracać uwagę na ilość i objętość posiłków to warto także, jeść w regularnych odstępach czasowych.

4. Odpowiednia ilość wody. Staraj się pić od 1,5 l do 2 l wody dziennie.

5. Śniadanie to podstawa. Pamiętaj by zjadać pierwszy posiłek do 30 min po przebudzeniu. Dla naszego metabolizmu nie ma nic gorszego jak takie mini głodówki, czy wychodzenie z domu bez śniadania.

Więcej sposobów jak przyspieszyć swój metabolizm znajdziecie tutaj .

Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście wprowadzenie aktywności przynajmniej 3 razy w tygodniu. Wtedy możemy być pewni, że nasza przemiana materii przyspieszy na stałem i organizm będzie dużo lepiej funkcjonował. Dodatkowym plusem będą wszystkie inne zdrowotne aspekty, które niesie za sobą aktywność fizyczna. Taka zmiana wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu w codziennym życiu.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *