Jak nie przytyć na wakacjach ?

Wakacje już właściwie się zaczęły, a wraz z nimi sezon urlopowy. Niezależnie od tego czy gdzieś wyjeżdżacie czy nie urlop to bardzo wiele pokus 🙂 Wiadomo człowiek ma dużo wolnego, jest wyspany , zrelaksowany. Czasami nawet znudzony. To pierwszy krok do tego, żeby zacząć podjadać albo sięgać po niezdrowe rzeczy. Najbardziej boimy się oczywiście wczasów wyjazdowych z opcją all inclusive. Dlaczego ? Ponieważ w przypadku takiego urlopu nie mamy zbytnio wpływu na to co jemy gdyż musimy się dostosować do godzin i rodzajów posiłków serwowanych przez kuchnię. Czy na pewno ?

Jak nie przytyć na wakacjach ?

Owszem musimy zdać się na godziny wydawania posiłków i rodzaj posiłków ale nie jest to, aż tak sztywne.

Godziny posiłków. Restauracje hotelowe z reguły wydają posiłki w jakiś blokach godzinowych. Na przykład śniadanie od 7 do 10, obiad od 13 do 16 , kolację od 18 do 20. Jest to już spore pole do działania. Możemy tak dostosować godziny, żeby nie chodzić głodnym.

Rodzaje posiłków. Jeżeli chodzi o rodzaj posiłków to też nie jesteśmy skazani na niezdrowe jedzenie. Zawsze w restauracjach są owoce do każdego posiłku, woda do picia. Jeśli chcemy możemy sobie zrobić owsiankę, do obiadu wybierać ryż, mniej tłuste mięso z mała ilością sosu. Możemy również unikać deserów, napojów słodzonych i alkoholu. Owszem najzdrowsze są posiłki , które sami przygotujemy od A do Z ale w zwykłej hotelowej restauracji możemy również się w miarę zdrowo odżywiać. BŁĄD. Dużo ludzi od pierwszego dnia urlopu rzuca się od razu na desery, cole do każdego posiłku i alkohol. Niestety takie podejście gwarantuje dodatkowe kilogramy po urlopie. Oczywiście wszystko jest dla ludzi. Jeżeli ktoś cały rok się pilnował i uprawiał jakiś sport to szybko wróci do formy po wakacjach. Wiadomo po to jest urlop, żeby sobie pofolgować ale wszystko z jakimś umiarem. Jeśli natomiast przed urlopem nie trzymaliśmy diety i nie trenowaliśmy to już nic nas nie uratuje. Dużo ludzi 2 tygodnie przed urlopem wielce „bierze się za siebie” i katuje się na urlopie. To zdecydowanie za późno. Lepiej już cieszyć się urlopem i zabrać się za to po wakacjach.

Jak nie przytyć na wakacjach ?

Aktywność na urlopie. Moim zdaniem najważniejsza sprawa. O ile z dietą możemy sobie odpuścić mniej lub bardziej o tyle o aktywność powinniśmy zadbać. Spacery, pływanie, ruch to podstawa. Nie ma nic gorszego dla naszego metabolizmu niż 2 tygodnie na leżaku plus niezdrowe jedzenie. Takie podejście gwarantuje dodatkowe kilogramy po wakacjach.

Zadbaj o jakąkolwiek aktywność na urlopie przynajmniej godzinę dziennie !

Jak zadbać o aktywność ?

Fajnym pomysłem jest wybrać się na wycieczkę na przykład rowerową. Albo na przykład spacery. Dużo hoteli posiada w swoim wyposażeniu również siłownie. W ostateczności możemy zrobić jakiś trening z Youtuba bez sprzętu. Wystarczy tylko mieć komórkę ze sobą. Dla chcącego nic trudnego.

Jeżeli już przytyłaś na urlopie to tutaj masz kilka trików jak schudnąć po urlopie.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *