Dieta po świętach – jak się do tego zabrać ?

Druga połowa grudnia to jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku. Wiadomo święta, sylwester za pasem. Pyszne jedzenie i imprezy. Oczywiście jest też druga strona medalu czyli nadprogramowe kilogramy. Z jednej strony każdy chciały wszystkiego spróbować, a z drugiej ma gdzieś z tyłu głowy konsekwencje. Rezultatem tego jest masowa akcja w styczniu „nowy rok, nowa ja” . Obecnie jest już mnóstwo memów w sieci na ten temat w większości słusznych. Ponieważ duża część osób rozpoczynających odchudzanie od stycznia kończy je w lutym 🙂

Dieta po świętach - jak się do tego zabrać ?

Jak zachowywać się w święta jeśli chodzi o dietę ?

Opcje są dwie, a wszystko zależy od tego jak „prowadziliśmy” się cały rok 🙂

Pierwsza – jeżeli w ciągu roku trenujesz, jesteś aktywna i odżywiasz się zdrowo to raczej można w święta zachowywać się jak normalni ludzie i wszystko jeść. Po świętach wrócisz do swojej normalnej rutyny i w kilkanaście dni wrócisz do formy.

Druga – nie przestrzegam diety, chcę schudnąć, planuje się za siebie zabrać. Powiem Ci coś co Cię bardzo zdziwi ale również „jedz co chcesz”. Dlaczego ? Jeżeli jeszcze nie zaczęłaś odchudzania to już te święta nic nie zmienią, a ty będziesz niepotrzebnie się katować. Ten czas warto przeznaczyć na zastanowienie się co mogę zrobić po świętach. Jak zaplanować swoje odchudzanie. Może poczytać o jakiejś diecie ? Bardzo dobrym rozwiązaniem są diety online 

Dobrze jest zaplanować sobie na po świętach rozpoczęcie jakiejś aktywności + dietę. Aktywność w sumie możesz zacząć już teraz bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trenować i nie trzymać diety.

Dieta po świętach – jak się do tego zabrać ?

Podstawą będzie plan działania z realnymi założeniami i celami do osiągnięcia. Załóż sobie, że na przykład będę ćwiczyła 2 razy w tygodniu i planuję chudnąć 1 kg na dwa tygodnie. Cel musi być mierzalny.

Oczywiście powinnaś się uzbroić w cierpliwość i zadbać o dostatecznie dużo motywacji. Pomocna będzie również spersonalizowana dieta, która będzie ułożona specjalnie pod Ciebie. Takie diety oferuje Fabryka Siły. Możecie o tym przeczytać na moim blogu w tym wpisie Fabryka Siły jak wygląda dieta.

Fajnie też jest to pokazane na tym filmiku na Youtube. Macie tu cały przewodnik po panelu diety :

Myślę, że taka dieta to idealne wsparcie dla poczatkujących i nie tylko. Wypełniamy ankietę, określamy swoje cele, a trenerzy układają dla nas plan dietetyczny na cały miesiąc. Nam pozostaje gotować , przestrzegać diety i uprawiać jakaś aktywność. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać jeśli będziemy się trzymać planu.

Jaki efektów można się spodziewać ? Zobaczcie wpis z bloga Wojtka. Fabryka Siły opinia i efekty 2021.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *