Czy dieta to tylko kurczak i ryż ?

Wiele osób obawia się przejścia na dietę ponieważ w ich głowie od razu pojawia się obraz. Gotowany kurczak z ryżem będzie moją codziennością. Kiedyś może i tak było ale obecnie mamy taką bazę przepisów i diet, że nikt chyba nie robi już takiego ryżu z kurczakiem. Jest to chyba relikt minionej epoki kojarzony z kulturystami i rygorystycznymi dietami.

Obecnie możemy nie dość, że jeść drób w ciekawszej formie to możemy również sięgać po inne mięsa na diecie. Tak naprawdę wszystko zależy od makroskładników i kaloryczności danego posiłku.

Jeśli dany posiłek wpisuję się w nasze dzienne zapotrzebowanie to możemy śmiało zjeść coś co nie jest owsianką ani ryżem z kurczakiem.

Posiłek dietetyczny może wyglądać tak :

Czy dieta to tylko kurczak i ryż ?

 

Ale może też i tak :

Czy dieta to tylko kurczak i ryż ?

 

Wszystko zależy od naszej inwencji i chęci. Wystarczy skorzystać z tabeli kalorii i przeliczyć sobie dany posiłek w diecie tak by pasował do naszego zapotrzebowania na cały dzień. Oczywiście zapotrzebowanie też musimy wyliczyć jeśli chcemy sami ustalić sobie dietę. Można to zrobić za pomocą kalkulatorów albo za pomocą wzorów. Info jak to zrobić znajdziecie tutaj na blogu.

Jest jeszcze opcja numer dwa – gotowy plan dietetyczno treningowy. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę fakt, że obecnie takie plany przygotowywane są bezpośrednio pod nas. Na takich dietach nie ma mowy już o jałowych posiłkach ponieważ konkurencja jest dość duża. Dzięki czemu mamy kolorowe diety ze smacznymi i szybkimi posiłkami do wyboru do koloru. Ja osobiście stosuję dietę z Dietmap.pl ale możecie też poszukać innych diet jak np. Fabryka Siły.

Jakiej diety nie wybierzecie jedno jest pewne. Ktoś zrobi specjalnie dla Was dietę dostosowaną pod wasze cele.

Reasumując dieta w dzisiejszych czasach to kolorowe i smaczne posiłki, a czasy gotowanego kurczaka z ryżem na dobre przeszły do lamusa. Jedyne co się nie zmieniło to chęci J Jaka dieta by nie była trzeba jej przestrzegać i to jest podstawa sukcesu. Poniżej możesz zobaczyć jak wygląda taka przykładowa dieta-online.1 komentarz

Grillowany kurczak z ryżem - Porady treningowe i dietetyczne - Zrzuć Brzuch · 24 lutego, 2020 o 2:01 pm

[…] ale od czasu do czasu można zjeść takiego kurczaka jeśli w danym okresie ściśle przestrzegamy diety. Ciężko było by jeść takie danie przez tydzień, ale czasami można zrobić takiego […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *