Ile kalorii ma jajecznica ?

Jajecznica czyli królowa śniadań. Kto z nas jej nie lubi ? Oczywiście wokół tego posiłku narosło wiele mitów dietetycznych przez lata. Jedni uważają, że powinniśmy ją jeść na diecie inni , że nie. Jaka jest prawda ? Dużo zależy od dodatków do naszej jajecznicy. Jeżeli dodamy sobie boczek albo kiełbaskę to nie będzie już taka dietetyczna. Wszystko też zależy czy nasza jajecznica wpisuje się w nasz dzienny bilans kaloryczny. Może okazać się , że możemy sobie pozwolić również na taką z dodatkiem boczku. Wystarczy, że inne posiłki w trakcie dnia wpiszą się w nasze dzienne makroskładniki.

Wróćmy jednak do podstawowej jajecznicy. Czyli dwa jajka + trochę masła oraz jakieś pieczywo. Dodatkowo wiadomo jakieś warzywa ale one nie wpłyną zbytnio na kaloryczność.

Ile kalorii ma jajecznica ?

Ile kalorii ma jajecznica ? Wersja z dwóch oraz trzech jajek.

Poniżej podam Wam dwie wersje powiedzmy dla kobiet i dla mężczyzn.

2 jajka + 10 g masła do smażenia daje nam  – 235 kcal / Białko 15g / Węglowodany 0 g / Tłuszcze 19 g

3 jajka + 10 g masła do smażenia daje nam – 320 kcal / Białko 22 g / Węglowodany 0 g /

Tłuszcze 25 g

Jak widać w obu tych posiłkach brakuje źródła węglowodanów dlatego najlepiej kosztować ją w towarzystwie pieczywa. Na przykład kanapki chleba orkiszowego z pomidorem. Oczywiście możecie wybrać jakieś inne pieczywo. Jeżeli natomiast nie chcesz jeść jej z pieczywem to podaż węglowodanów w trakcie dnia dobrze jest uzupełnić w innym posiłku.

Moim zdaniem prostą jajecznicę na maśle możemy spokojnie jeść na diecie warto tylko pamiętać by w trakcie dnia resztę posiłków miało mniejszą podaż tłuszczy kosztem węglowodanów.

Podsumowując zwykła jajecznica z dwóch jajek na odrobinie masła to 235 kcal. 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *