Jak jeść mniej?

Jak jeść mniej?

Jak jeść mniej? To pytanie zadał sobie przynajmniej raz każdy kto próbował się odchudzać. Odchudzanie w gruncie rzeczy jest sprawą prostą i sprowadza się do ujemnego bilansu kalorycznego, czyli po prostu do spożywania mniej kalorii, a więc i mniej jedzenia. Jakie są więc sposoby by jeść mniej? Czy wystarczy zastosować ulubioną zasadę starszego pokolenia „żryj pół”? I tak i nie. Poniżej przedstawimy 5 sposobów na to jak jeść mniej.

5 sposobów jak jeść mniej

Odczekaj 10 minut

Zjedz 70% tego co masz na talerzu i odczekaj ok.10 minut. W większości przypadków nie będziesz już czuła głodu i nie dojesz reszty jedzenia z talerza. Jemy oczami i zazwyczaj chcemy pochłonąć całą zawartośc talerza, mimo, że porcja może być za duża. Potrzeba też czasu, żeby dotarł do nas sygnał o sytości. Jeśli po 10 minutach dalej jesteś głodna to dokończ jedzenie. Jeśli nie to oczywiście w duchu zero waste nic nie wyrzucaj, a odłóż resztę jedzenia na później.

Spożywaj produkty niskokaloryczne, a sporo objętościowo

Mała paczka ciasteczek może mieć tyle samo kalorii co porządny talerz obiadowy z kurczakiem, ziemniakami i warzywami. A jak myślisz które z nich nasyci Cię na dłużej? Jasne, że obiad. Do tego dostarczy Ci odżywczych składników, których w ciasteczkach nie znajdziesz. Będziesz też dłużej syta, a więc nie sięgniesz zaraz po kolejna przekąskę, co z pewnością byś zrobiła po zjedzeniu paczki ciasteczek. Jedz dużo warzyw. Są niskokaloryczne i szybko wypełniają brzuch sprawiając, że nie czujesz głodu.

Jak jeść mniej?

Nie doprowadzaj do głodu

Jedz regularnie i nie doprowadzaj się do głodu. To kolejna złota rada jak jeść mniej. Kiedy długo nie jesz i głód narasta przez pół dnia istnieje duże prawdopodobieństwo, że rzucisz się w końcu na jedzenie i pochłoniesz trzy razy tyle co zjadłabyś nie doprowadzając się do głodu. Kiedy jesteśmy bardzo głodni to częściej wybieramy też śmieciowe jedzenie i słodycze.

Jedz regularnie

Jedz regularnie, aby nie doprowadzać do głodu jak w punkcie powyżej. Nie musi to być wcale 5 razy dziennie. Możesz jeść 4 albo 3 posiłki dziennie. Sprawdź jaki system odpowiada akurat Tobie i jakie przerwy między posiłkami pozwalają Ci nie odczuwać wilczego głodu.

Regeneracja

Regeneracja to bardzo ważny aspekt odchudzania, który jest często niesłusznie pomijany. Organizm wyspany i zrelaksowany ma większą siłę i ochotę na aktywność w ciągu dnia i mniejszą chęć na podjadanie. Przypomnijmy sobie sytuacje, w której byliśmy ekstremalnie niewyspani lub przez dłuższy czas zestresowani. Każdą wolną chwilę spędzamy wtedy w bezruchu na kanapie i zjadamy dużo więcej niż zwykle. Ani nam w głowie aktywność fizyczna i kontrolowanie tego co znajduje się na naszym talerzu. Należy się więc wysypiać i zadbać o techniki obniżające poziom stresu takie jak: spacery, medytacje, joga, afirmacje czy techniki oddechowe.

Mam nadzieję, że wykorzystacie chociaż kilka z tych 5 sposobów na to jak jeść mniej. Pamiętajcie jednak by nie przekombinować w drugą stronę i nie jeść za mało, bo efekt będzie odwrotny do zamierzonego!

Jak jeść mniej by schudnąć bezpiecznie?

Jeśli macie problem z doborem odpowiedniej dla Was liczby kalorii polecam wykupic sobie dietę online. Tutaj wszystko ktoś wyliczy za nas i będziemy mieli pewność, że spożywamy odpowiednią ilość kalorii by bezpiecznie schudnąć i czuć się dobrze. Z diet online z czystym sumieniem możemy polecić Fabrykę Siły.

Jeśli nie chcecie kupować od razu diety, a poeksperymentować ze zdrową kuchnią i nauczyć się paru zdrowych, a zarazem pysznych przepisów to polecam wpisy:

ZDROWY PRZEPIS NA OWSIANKĘ OREO

FIT OMLET Z FIGAMI

Śledźcie nasza stronę na bieżąco bo stale dodajemy nowe przepisy i skuteczne porady jak schudnąć.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *