Jak schudnąć nie ćwicząc ?

Bardzo wiele osób w dzisiejszych czasach ma problemy z dodatkowymi kilogramami. Z ostatnich danych wynika, że również sporo jest osób otyłych. Nie dziwi, więc fakt, że część z tych osób chce coś zmienić w swojej sylwetce. Pamiętajmy, że nadwaga czy otyłość to nie tylko nieestetyczna sylwetka, ale również zagrożenie wieloma chorobami. To właśnie ten czynnik motywuje dużo osób do walki o lepszą sylwetkę. I słusznie, bo będąc szczupli staniemy się również zdrowsi.

Niestety część osób chciałaby właściwie nic nie robić i schudnąć. Zadają sobie pytanie „Jak schudnąć nie ćwicząc?”

Oczywiście da się taki efekt osiągnąć tylko trzeba przestrzegać diety w 100% i przejść na jakąś. Niestety, ale w dzisiejszych czasach większość z nas ma coraz częściej prace siedzącą. Powoduje to, że nie spalamy dodatkowych kalorii, a wracając do domu często zasiadamy przed TV czy laptopem.

Jak schudnąć nie ćwicząc ?

Istnieją również sytuacje, w których nasz stan zdrowia czy duża nadwaga wykluczają aktywność w takim przypadku również powinniśmy skupić się na odpowiednim odżywianiu.

Pytanie tylko czy Ty jesteś osobą, która nie chce ćwiczyć z lenistwa czy faktycznie nie może?

Oczywiście trening to dużo powiedziane, bo można zacząć od takich aktywności jak spacery czy jazda na rowerze. Każde dodatkowo spalone kalorie w trakcie dnia przyspieszą proces odchudzania i poprawią nasze krążenie oraz samopoczucie. Jeżeli trening kojarzy Ci się z przerzucaniem ciężarów na siłowni czy bieganiem to zacznij od spacerów, chociaż 30 min dziennie. Jeśli jednak nie chcesz stosować aktywności i dalej zastanawiasz się „Jak schudnąć nie ćwicząc?”. Mam kilka wskazówek:

  1. Skup się w 100% na diecie. Ważne by mieć zbilansowaną dietę bogatą we wszystkie składniki ożywcze. Diety typu głodówki albo wykluczeniowe raczej nie wchodzą w grę. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać możesz skorzystać z planów diety online. Taką dietę możesz mieć już od 40 zł miesięcznie. Ja korzystałam z Dietmap.pl i mogę ją w 100 % polecić. Ciekawe i smaczne posiłki ponad 2000 przepisów i dieta dopasowana bezpośrednio pod nas. Podajemy nasze wymiary i cel diety, a trenerzy układają dla nas dietę na cały miesiąc.
  2. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu. Dużo ludzi o tym zapomina nie pijąc praktycznie wody w ciągu dnia. Oczywiście też nie trzeba w siebie wlewać 3 litrów dziennie jeśli nie trenujemy. Ale 1 – 1,5 litra to dawka, którą powinniby przyjąć w ciągu dnia.
  3. Jedz posiłki regularnie o stałych godzinach. Nic tak nie wpływa na poprawę metabolizmu jak usystematyzowanie przyjmowanych posiłków.
  4. Możesz wspomóc się suplementami diety przyspieszającymi odchudzanie. Bardzo dobre są te na bazie młodego jęczmienia. Pamiętaj! Żadne suplementy nie będą działać bez diety. Nie wierz w reklamy o cud preparatach. Dieta to podstawa suplementy to dodatek.
  5. Operacja zmniejszenia żołądka. To już bardzo drastyczne rozwiązanie i raczej dla osób ze skrajną otyłością.

Ja osobiście polecam Wam oprócz diety włączyć do trybu życia aktywność. Spacery po 30 min przynajmniej co drugi dzień przyspieszą proces odchudzania. Dodatkowo polepszy się nasza wydolność i ogólna sprawność. Bardziej ambitnym polecam siłownię , crossfit czy bieganie.

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *