Od czego tyjemy ?

Dodatkowe kilogramy to w dzisiejszych czasach zmora większości z nas. Niestety większość z nas ma pracę siedzącą, odpoczywa również nieaktywnie stąd duże ryzyko nadwagi i otyłości. Każdy z nas jest zestresowany i wiecznie gdzieś się spieszy. To powoduje, że sięgamy po niezdrowe przekąski , fastfoody oraz alkohol. Niestety taki styl życia bardzo szybko spowoduje nadwagę. Wielu ludzi nie zastanawia się nad tym od czego tyjemy. Orientują się, że coś robią źle w momencie jak już jest trochę za późno. Schudnąć możemy zawsze ale lepiej zrzucać nadprogramowe 5 kilogramów niż 25.

od czego tyjemy ?

Nadmiar soli, cukru oraz brak ruchu to główne czynniki sprzyjające otyłości. Niestety większość z nas nie czyta etykiet produktów, a cukier dzisiaj znajduje się praktycznie wszędzie. Od musztardy po ketchup, dżemy, przeciery, gotowe pieczywo, napoje.

Od razu pojawią się głosy – „to co w takim razie jeść ?” Wiadomo, że nie można popadać ze skrajności w skrajność ale jeśli czytamy etykietę i cukier jest pierwszym składnikiem albo syrop glukozowo fruktozowy to raczej wymieńmy ten produkt na inny. Bardzo często mamy trzy lub cztery produkty tego samego typu ale innego producenta. Wybierajmy ten z najkrótszym składem oraz taki gdzie cukier nie jest na pierwszym miejscu.

Alkohol i słodzone napoje to kolejna zmora naszych czasów. O ile ten pierwszy to problem osób dorosłych. To napoje słodzone głównie wpływają na sylwetki naszych dzieci. Niestety woda smakowa czy jogurt owocowy w pierwszym składzie ma cukier. Większość z nas myśli, że pije wodę o smaku cytrynowym, natomiast pije słodzony napój o smaku cytryny, który ma bardzo niewiele wspólnego z wodą.

Fast food i żywność wysoko przetworzona. Kolejny gwóźdź do trumny. O ile dania typu fast food od czasu to czasu to mały grzeszek o tyle jedzenie ich codziennie to gwarantowana nadwaga. Wszelkie gotowce i żywność wysoko przetworzona nie dość, że ma tragiczny. skład to jest również gwarancją dodatkowych kilogramów.

Otyłość to nie tylko złe odżywianie.

Brak aktywności fizycznej to gwarancja nadwagi. Oprócz złego odżywiania tyjemy również od braku aktywności. Coraz więcej z nas ma prace siedząca, a po powrocie do domu zamiast spędzić aktywnie czas rozsiadamy się przed telewizorem. Niestety taki styl życia to nadwaga gwarantowana. Jeśli na początku nie potrafisz zmienić swojej diety to chociaż wprowadź do swojego życia aktywność fizyczną. Dobrym wyjściem będą spacery czy też bieganie. Jeśli nie lubisz treningu na świeżym powietrzu zawsze możesz zapisać się na siłownię albo trenować w domu. Nie ważne co robisz ważne, że robisz. Rusz tyłek z kanapy!! Ważne by nasza aktywność była systematyczna i w umiarkowanym tempie.

Od czego tyjemy ?

 

O tym jak skutecznie się odchudzać możecie poczytać również w tym wpisie na blogu.


2 komentarze

Dieta w święta - porady - Skuteczne odchudzanie - Pokonaj Nadwagę · 17 grudnia, 2019 o 12:43 pm

[…] Nie objadaj się. Jak już próbujesz czegoś w święta zwracaj uwagę na porcje. Różnica jest pomiędzy spróbowaniem wszystkiego, a objadaniem się do syta. […]

Jak ograniczyć cukier ? - Porady treningowe i dietetyczne - Zrzuć Brzuch · 24 lutego, 2020 o 1:07 pm

[…] lub „biała śmiercią”. Do skutków ubocznych oprócz szybkiej drogi do nadwagi możemy zaliczyć np […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *